Elitar, Ilukliinik Tallinnas
Menu

Näo ja kaela biorevitaliseerumine

Näo ja kaela biorevitaliseerumine

Mis on biorevitaliseerimine??

Biorevitaliseerimine on üks kõige nõutavaimaid kosmeetikaprotseduure nahakudede noorendamiseks. Selle sisuks on taastada hüaluroonhappe loomulik tase. Selleks süstitakse nahakudedes väikeseid hüaluroonhappel põhineva preparaadi annuseid.

Miks just see aine? Valik on tingitud asjaolust, et ainet sünteesitakse inimkehas ja on seetõttu ohutu ning ühildub meie keha kudedega. Kudedes vastutab hüaluroonhape hüdrotasakaalu säilitamise eest. Kahjuks hakkab umbes 24-26 aasta vanuselt hüaluroonhappe süntees vähenema, mis mõjutab nahka negatiivselt keha eri piirkondades. Esimesena kannatab näonahk. Hüaluroonhappe ebapiisava koguse tõttu hakkab nägu tuhmuma, kaotab turgori ja elastsuse.

Näo biorevitaalsuse protseduuri tulemus

Pärast protseduuri taastatakse hüaluroonhappe tase kudedes ja sellega ka naha hüdrotasakaal. Peale selle suureneb pärast protseduuri kollageeni ja elastiini kiudude tootmine, mis vastutab naha prinksuse eest. Seega saab biorevitaliseerimise abil „möödapääsmatut“ vananemisprotsessi edasi lükata.

Biorevitaliseerumise näidustused

  • Kortsud.
  • Kaotatud turgor.
  • Tuhm näonaha jume.
  • Kuiv nahk, mis on põhjustatud UV-kiirgusest või tekkinud pärast pikka talve.

Lisaks soovitavad paljud arstid näo biorevitaliseerimist enne keemilist koorimist. See aitab nahka protseduuriks ette valmistada. Biorevitaliseerimist kasutatakse ka taastumiseks pärast laserpoleerimise, DOT-protseduuri või selle sama keemilise koorimisprotseduuri. Lisaks soovitavad arstid näole biorevitaliseerimis protseduure enne päikesereise ja rannapuhkust.

Mesoteraapia või biorevitaliseerimine

Jah, õige on, et need kaks protseduuri on väga sarnased. Oluline erinevus seisneb aga süstitava preparaati koostises:

  • Mesoteraapias koosneb preparaat paljudest komponentidest, mille arst valib konkreetse probleemi ja nahatüübi põhjal.
  • Biorevitaliseerimiseks kasutatakse hüaluroonhappel põhinevat koostist.

Lisaks koosneb mesoteraapia kuur paljudest seanssidest. Pärast biorevitaliseerimist ilmneb efekt kiiremini, sellepärast koosnebki teraapia umbes 3-5 seansist versus 4-10 mesoteraapias.

Biorevitaliseerimist kasutatakse kõige sagedamini nendel kehaosadel, mida kõige rohkem mõjutavad looduslikud agressiivsed mõjud: ultraviolettkiirgus või külm tuul.

Mesoteraapia preparaadid sisaldavad madala molekulmassiga hüaluroonhapet, biorevitaliseerumiseks aga suure molekulmassiga. Mesoteraapiat saab teha alates 18-aasta vanuselt ja biorevitaliseerimist soovitatakse pärast 30. eluaastat.